MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.” (Leonardo da Vinci) – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

15 października 2020

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego ustanowiła to święto, aby zwrócić szczególną uwagę na: dbałość o zdrowie psychiczne, przeciwdziałanie stygmatyzacji osób cierpiących na choroby psychiczne, potrzebę zmian w regulacjach prawnych oraz opiece medycznej nad osobami z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinami, promocję zdrowia psychicznego.

W naszej szkole jak co roku w tych dniach na korytarzach szkolnych znajdowały się gazetki tematyczne autorstwa naszych uczniów. Młodzież, zatrzymując się na chwilę, by obejrzeć plakaty, niejednokrotnie podejmowała rozmowy na temat problemów, przed którymi staje człowiek w dzisiejszych czasach. Statystyki podają bowiem, że ponad 450 milionów ludzi na świecie zmaga się z różnorodnymi dolegliwościami emocjonalnymi, Wczesne rozpoznanie i właściwa terapia mogą złagodzić cierpienie. Dlatego ważne są edukacja w tym zakresie oraz budowanie odpowiedniej świadomości społecznej. Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego koordynowały p. pedagog Agnieszka Panas i p. Anna Jonak.

Fot.: Agnieszka Panas

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl