MAPA STRONY KONTAKT KARTA SZKOŁY

Aktualności

„Starość nie oznacza samotności i wykluczenia”, czyli kolejna debata oksfordzka w „Czarnieckim”

03 stycznia 2018

Nowy rok – nowe wyzwania. Działający w naszej szkole Klub Debat Oksfordzkich po raz kolejny przygotował ze wszech miar inspirującą wymianę poglądów. Uczestnicy debaty musieli zmierzyć się z tematem: „Starość nie oznacza samotności i wykluczenia społecznego”. W dwu zespołach „tezy” wystąpili: Natalia Błachnia z kl. I a, Magdalena Bukowska z kl. I a, Marceli Chojnacki z kl. III d, Natalia Kądziela z kl. I e, Wojciech Kuczyński z kl. I d, Szymon Pawłowski z kl. I a, Martyna Rozwód z kl. I a, Adrianna Zając z kl. I a, natomiast w grupach „antytezy” znaleźli się: Klaudia Bojkowska z kl. I e, Daniel Cichocki z kl. I g, Marcin Kazaniecki z kl. II c, Michał Kowalczuk z kl. I f, Patrycja Kubina z kl. I d, Klaudia Pawlik z kl. I d, Magdalena Steć z kl. I a, Patryk Stelmaszczuk z kl. I f. Wystąpienia uczniowskie oceniali jurorzy: Wanda Jaroszczuk – redaktor naczelna „Super Tygodnia Chełmskiego”, p. prof. Jolanta Maciejewska, p. prof. Aldona Klejmont i p. prof. Robert Wojciechowski. Debatę prowadziła Katarzyna Lisiecka z kl. II h.

Zwycięzcą pierwszej w tym roku debaty okazał się Marcin Kazaniecki. II miejsce przypadło Michałowi Kowalczukowi, III miejsce zajęli (ex aequo) Magdalena Steć i Marceli Chojnacki. Decyzją jury wygrał zespół „antytezy w składzie: Klaudia Bojkowska, Marcin Kazaniecki, Klaudia Pawlik, Patryk Stelmaszczuk. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Debatę zorganizowała p. prof. Teresa Kurzępa z pomocą uczniów: Bartłomieja Guza z kl. I e, Aleksandry Pilarskiej z kl. I d, Bartosza Podgórniaka z kl. I d, Klaudii Suryś z kl. I d, Jakuba Waniewskiego z kl. I d oraz Adama Żabińskiego z kl. I d.

Fot.: Natalia Pazyna

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl