STOŁÓWKA SZKOLNA

MKF_4396 (Kopiowanie)

Mieści się w przyziemiu (po prawej stronie od wejścia głównego do szkoły, po zejściu po schodach) i zapewnia przygotowywane na miejscu zdrowe posiłki w formie dwudaniowego obiadu, komponowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia.

Posiłki wydawane są w godzinach: 11:30 – 14:30.

WYSOKOŚĆ OPŁAT ZA OBIAD:

UCZNIOWIE – 5,20 zł

PRACOWNICY PEDAGOGICZNI – 8,20 zł

PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI – 8,90 zł

POZOSTAŁE OSOBY – 9,50 zł

OPŁATA ZA ŻYWIENIE W STYCZNIU

UCZNIOWIE: 46,80 ZŁ (9 DNI)

NAUCZYCIELE: 73,80 ZŁ (9 DNI)

JADŁOSPIS TYGODNIOWY

od 27 do 31 stycznia

PONIEDZIAŁEKbarszcz ukraiński, pieczywo mieszane
gulasz mięsny, kasza mieszana, sałatka z ogórka i cebuli, kompot, owoc
WTOREKzupa pomidorowa z ryżem, pieczywo mieszane
sznycel z papryką w sosie śmietanowym, ziemniaki, buraczki zasmażane, woda mineralna z cytryną i miętą, owoc
ŚRODAżurek z kiełbasą, pieczywo mieszane
kotlet mielony z pieczarkami, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, kompot
CZWARTEKrosół z makaronem i natką pietruszki
porcja pieczonego kurczaka, ziemniaki, sałata z jogurtem, herbata z miodem i imbirem, jogurt owocowy
PIĄTEKkapuśniak, pieczywo mieszane
ryba po grecku, ziemniaki, kompot, owoc

Uwaga! Zastrzegamy sobie, z przyczyn niezależnych, zmiany w powyższym jadłospisie.

Opłat za obiady, zgłoszenia nieobecności na obiadach można dokonywać u intendenta p. Elżbiety Szponar osobiście lub telefonicznie: 664 589 503.

•  Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie I LO, a także uczniowie innych szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Chełm, pracownicy tych szkół, w których nie ma stołówki szkolnej.
  • Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie lub finansowani ze środków MOPR, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Rad Rodziców oraz sponsorów.
  • Wyżej wymienieni zapisywani są na obiady na początku lub w trakcie roku szkolnego po uprzednim zgłoszeniu do intendenta.

OPŁATY

• Cena jednego obiadu dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłku – koszt tzw. „wsadu do kotła”.
  • Nauczyciele i inni pracownicy ponoszą odpłatność, stanowiącą całkowity koszt zakupu produktów zużywanych do przygotowania posiłków oraz utrzymania i funkcjonowania kuchni.
  • W sytuacji wzrostu kosztów produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany stawki za posiłek po poinformowaniu korzystających ze stołówki z miesięcznym wyprzedzeniem.
  • Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszczana jest u intendenta lub przelewem (Bank PEKAO S.A. 55 1240 5497 1111 0010 7499 1841) od 1 do 30 dnia każdego miesiąca. Na potwierdzenie wpłaty intendent wystawia kwitariusz przychodowy.
  • Posiłki wydawane są na podstawie bloczków obiadowych.

ZWROTY ZA OBIADY

• Dopuszcza się możliwość odliczeń dziennej stawki obiadowej za dni nieobecne tylko wtedy, gdy nieobecność zostanie zgłoszona u intendenta nie później niż w dniu poprzedzającym pierwszy dzień nieobecności. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub telefonicznie. Powstała nadpłata za zgłoszoną nieobecność odliczona zostanie w płatnościach za obiady w następnym miesiącu.
  • W przypadku nieuzasadnionej lub niezgłoszonej nieobecności na obiedzie nie dokonuje się zwrotu kosztów.
  • Z obiadów mogą korzystać uczniowie przebywający na zwolnieniu lekarskim. Obiad wydawany jest wówczas rodzicom, którzy mają go dostarczyć dziecku do domu.

ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

• Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
  • Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.
  • W przypadku zgubienia bloczków obiadowych uczeń zgłasza ten fakt intendentowi.
  • Uczniowie mogą zgłaszać propozycje dań do jadłospisu.

KONTAKT:

im. Stefana Czarnieckiego