Wybieram swoją Europę

13 marca 2019 r. uczniowie klas I b, II c, III c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatorki Fundacji Schumana – p. Martę Jurczak i p. Joannę Różycką. Warsztaty, poświęcone działalności Parlamentu Europejskiego i przyszłym wyborom do tej unijnej instytucji w maju bieżącego roku, były częścią składową realizowanego przez uczniów naszej szkoły projektu „Wybieram swoją Europę”.

W ramach wspomnianego projektu, którego grupę inicjatywną stanowią uczniowie klasy II c: Dawid Witkowski, Wiktoria Piątek, Natalia Moskaluk, Weronika Oleszczyńska, Gabriela Komar, Martyna Rozwód, Mikołaj Nowosad, uczniowie klas trzecich obejrzą pokaz multimedialny „Parlament Europejski w pigułce”. Ponadto prowadzący – uczestnicy projektu z klasy II c zaprezentują strony internetowe nt. wyborów europejskich – zasad, ordynacji, uprawnień Parlamentu Europejskiego. Kolejną częścią zajęć będzie praca w grupach, w których uczestnicy będą odpowiadać na pytanie: dlaczego będę lub nie będę uczestniczył w eurowyborach. Z myślą o czarniecczykach rozpisany też zostanie konkurs z nagrodami dyrektora szkoły pod hasłem „Tym razem głosuję” w kilku kategoriach: ulotka, plakat, hasło promocyjne na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Rozstrzygnięcie przewidziane jest w kwietniu bieżącego roku szkolnego.

Honorowy patronat nad kolejnym przedsięwzięciem uczniów przyjęła p. dyrektor Teresa Kiwińska, zaś projekt koordynują p. prof. Ewa Betiuk i p. prof. Anna Popielewicz.

Fot.: Marzena Postój