Obchody świąt Bożego Narodzenia na świecie

Bibliotekarze serdecznie zapraszają do udziału w organizowanych przez siebie konkursach: „Najpiękniejsza kartka świąteczna” oraz  „Obchody świąt Bożego Narodzenia na świecie”, których celem jest spopularyzowanie wśród młodzieży tradycji i zwyczajów świątecznych.

Fundatorem nagród jest Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

♦     ♦     ♦

W naszym liceum odbyła się pierwsza edycja konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach projektu „Obchody świąt Bożego Narodzenia na świecie”. Konkurs przewidywał wykonanie kartki świątecznej i okolicznościowej prezentacji multimedialnej. Wszystko wskazuje na to, że nasi uczniowie preferują raczej prace manualne, ponieważ nikt nie był zainteresowany drugim zadaniem.

16 grudnia 2019 r. jury w składzie: p. dyrektor Teresa Mościcka, p. wicedyrektor Edyta Kowalczuk i p. wicedyrektor Robert Wojciechowski dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców konkursu – Elwirę Sobczuk z kl. I cp, Dominika Gołębiowskiego z kl. I ap, Magdalenę Puk z kl. I cp, Eryka Górkę z kl. I cp oraz Emilię Gajuk z kl. III a. Nagrody zostaną wręczone w czasie obchodów „Wigilii Sześciu Kultur” 18 grudnia. Wystawa prac znajduje się w bibliotece szkolnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Konkurs przygotowały: p. prof. Elżbieta Barczak, p. prof. Marzena Postój, p. prof. Anna Sadlak i p. prof. Anna Sioma.

Fot.: Marzena Postój

Nagrodzone prace