MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

En contacto. Hablamos español, ¿vale?

Od grudnia 2019 r. do czerwca 2020 r. uczniowie z klas I ag oraz I cg pod kierownictwem p. prof. Justyny Kowalskiej uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning zatytułowanym „En contacto. Hablamos español, ¿vale?”. Szkołami, z którymi nawiązaliśmy współpracę, były: Liceo Statale „Isabella D’Este” w Tivoli (Włochy) oraz Lycée Saint Jean de Montmartre w Paryżu (Francja).

Projekt skierowany był do uczniów zaczynających uczyć się języka hiszpańskiego. Jego głównym celem była komunikacja w języku hiszpańskim. Szczegółowe cele projektu to: doskonalenie kompetencji językowych i umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii, promowanie współpracy między szkołami europejskimi, wzbudzenie zainteresowania uczniów tradycjami świątecznymi panującymi zagranicą, motywowanie młodzieży do nauki języka hiszpańskiego, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu.

W ramach projektu uczniowie przygotowali swoje prezentacje oraz mówiące awatary na platformie e-Twinning. W grudniu 2019 r. wysłaliśmy kartki świąteczne do szkoły we Francji. Nasi uczniowie otrzymali listy w formie papierowej od swoich zagranicznych kolegów. Kolejnym zadaniem było nagranie krótkich filmików z pytaniami dotyczącymi szkoły partnerskiej. My także musieliśmy opowiedzieć o naszej szkole w formie prezentacji. Podczas pandemii Covid-19 uczniowie z naszej szkoły nagrali krótkie filmy ze słowami otuchy dla kolegów z Włoch. Efekty pracy naszych uczniów można zobaczyć na stronie projektu: [ZOBACZ]

Uczniowie, którzy brali udział w projekcie: Igor Adamowicz z kl. I ag, Patryk Dziadko z kl. I cg, Emilia Hipsz z kl. I cg, Weronika Kowalczyk z kl. I cg, Aleksandra Majówka z kl. I cg, Amelia Miszczuk z kl. I ag, Agata Myszka z kl. I cg, Karolina Ostasz z kl. I ag, Monika Wronka z kl. I cg.

Fot.: Justyna Kowalska

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl