MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

VIII EDYCJA

16641123_1321499827872909_3534945067870705218_n (Kopiowanie)

Patronat Honorowy – Agata Fisz – Prezydent Miasta Chełm

JURY: Marlena Gołębiowska, Mariusz Matera – przewodniczący, Edyta Muda, Krzysztof Rogucki, Izabela Zakrzewska, Łukasz Żebrowski

Wyniki VIII edycji „Mam Talent u Czarniecczyków”

I MIEJSCE – zespół „Koty” – I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie
II MIEJSCE – Patrycja Krukowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Chełmie
III MIEJSCE – zespół „Na Szybko” – Zespół Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcące w Chełmie

Nagroda za Oryginalny Talent – Dominika Ślęczka – I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie
Nagroda Dziennikarzy „Nowego Tygodnia Chełmskiego” – Natalia Krysa – Zespół Szkół Nr 1 w Świdniku
Nagroda Dziennikarzy ,,Super Tygodnia Chełmskiego” – Dominika Ślęczka i Mikołaj Krzaczek – I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie
Wyróżnienie – Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki” – Bychawa
Nagroda Publiczności oraz Nagroda za Osobowość Artystyczną – zespół „Koty” – I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie
Nagroda Organizatora – Zespół Instrumentalny Zespołu Szkół Transportowo – Komunikacyjnych w Lublinie

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie talentów gratulujemy nietuzinkowych umiejętności, życząc dalszych sukcesów.

Fot.: Maciej Kołodziej


Czy warto było BYĆ na „Mam Talent u Czarniecczyków” ?

Tak – chociażby po to, aby przez chwilę poczuć się jak w filharmonii.

Kurtyna rozsuwa się, ukazując scenę będącą w posiadaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki” z Bychawy (wyróżnienie), przygotowanej do wykonania utworu napawającego optymizmem, wiarą w lepsze jutro i poczuciem satysfakcji. Po chwili pojawia się i dyrygent – to on czuwa nad zdyscyplinowaniem i zgraniem trzydziestoosobowej grupy młodych instrumentalistów, zapewniając pełen profesjonalizm.

Tak – by zobaczyć niekwestionowanych mistrzów.

Elegancja, energia  i doskonałość ruchu tańców latynoamerykańskich  ukazuje światowy poziom wykonania gości specjalnych – Izabeli Zakrzewskiej i Josefa Justa oraz popping godny mistrzostwa Polski Filipa Wieczorka – ubiegłorocznego zwycięzcy konkursu.

Tak – dla momentu zapomnienia przy poznawaniu nowych, oryginalnych utworów.

To już nie krew wydaje się być pompowana do serca, ale dźwięki własnego utworu Dominiki Ślęczki i Mikołaja Krzaczka z I LO w Chełmie (Nagroda Dziennikarzy „Super Tygodnia Chełmskiego” oraz Nagroda za Oryginalny Talent), wykonanego przy użyciu czterech instrumentów, w tym gitary i trzech różnych fletów.

Tak  – aby śledzić postęp wybranych uczestników stających do konkurencji kolejny raz.

„Mam wrażenie, że nie przyszłaś tutaj dla żadnej nagrody, ale dla ludzi. I to się ceni” (I. Z) – to się ceniło, gdy nie tak dawno jej utwór „Pięciolinia zmysłów” był promowany w radiu Bon Ton, i to się ceni również teraz poprzez wyróżnienie Nagrodą „Nowego Tygodnia Chełmskiego” – przed państwem Natalia Krysa ze Świdnika.

Tak  – dla ciekawej przygody i dawki adrenaliny niczym z rodeo.

„Szybki występ, szybka adrenalina, także prosimy o szybki komentarz, szybką notę.” – „Super” – mowa o zespole „Na Szybko” z ZSE i III LO w Chełmie, który, prezentując styl country, poprzez maksymalne wykorzystanie swoich możliwości i umiejętność zgrania się jednym susem wskoczył na III miejsce.

Tak – dla widza po to, aby poczuć pozytywne zaskoczenie i dreszcze emocji, a dla uczestnika – aby pokazać, na co go stać.

Prezenterzy – Jakub Wawron i Marcin Kazaniecki – przedstawiają ją jako cichą i nieśmiałą trzynastolatkę, a więc tekst piosenki tym bardziej do niej pasuje: „Silent, I can’t wait here silent / Gotta make a change / And make some noise” (Cisza, nie mogę tutaj czekać w ciszy / Muszę ją zburzyć / Muszę narobić trochę hałasu). Tak się właśnie dzieje – delikatny, skromny wygląd Patrycji Krukowskiej z ZSO nr 6 w Chełmie ulatuje, jak tylko wokalistka otwiera usta, jakby śpiew był jej areną, na której przekracza wszelkie bariery. Nie bez powodu jurorzy użyli tzw. „złotego przycisku”, wysyłając ją wprost do finału, z którego wyszła z tarczą, zajmując II miejsce.

Tak – po inspirację, dobrą zabawę i poczucie bycia na koncercie.

Podobno większość kotów nie umie pływać, ale ten charyzmatyczny i zgrany zespół na scenie czuje się właśnie jak ryba w wodzie, a swoją pasją zaraża innych, bo „Jest taki dziesięcioletni chłopiec, który po waszym występie powiedział: – Mamo, ja chcę grać na perkusji” (Edyta Muda) – warto było zobaczyć kosmiczną radość zespołu „Koty” z I LO w Chełmie odbierającego nagrody (Nagroda Publiczności, Nagroda za Osobowość Artystyczną oraz I miejsce) z rąk Teresy Kiwińskiej – dyrektora I LO w Chełmie.

Tak – bo śmiech jeszcze nikomu nie zaszkodził, a moment wręczania Zespołowi Instrumentalnemu ZSTK z Lublina Nagrody Organizatora w postaci trzystu krów(ek) był nim przepełniony. Do stworzenia tak pozytywnego klimatu przyczyniło się również niezwykłe zżycie się z uczestnikami pięćsetosobowej publiczności – to dla nich tworzyła atmosferę, włączając latarki w telefonach, to dla nich dawała owacje na stojąco. To dla nich pięcioletni Scott, który przyjechał z Irlandii, po każdym występie w geście zachwytu i uznania podnosił ręce do góry i wysyłał całusy artystom, pokonując nawet strach przed dziobem szkolnej czapli.

Tak – dla 70 nieprzeciętnych  uczestników i ich opiekunów z  jedenastu szkół różnych miejscowości województwa, reprezentujących różnorodne talenty, różne estetyki i różne wrażliwości artystyczne. Za piękną różnorodność, za pasję, za odwagę, za dzielne znoszenie krytyki nie zawsze łaskawego jury chapeau bas!

Tak – bo zawsze warto zobaczyć wydarzenie kulturalne na wysokim poziomie – zbiorową i ofiarną pracę klas I B i II A oraz zarządu Samorządu Uczniowskiego pod kierownictwem Aldony Klejmont, Teresy Kurzępy, Jolanty Maciejewskiej i Marty Sadowskiej oraz pracowników Działu Animacji i Imprez Chełmskiego Domu Kultury z dyrektorem tej instytucji, Małgorzatą Paździor – Król, 33 hojnych sponsorów,  5 patronów medialnych wraz z Patronem Honorowym, czyli Prezydentem Miasta Chełm, Agatą Fisz, a także wyjątkowych gości – Stanisława Mościckiego – Zastępcę Prezydenta Miasta Chełm, Augustyna Okońskiego – Dyrektora Wydziału  Edukacji Urzędu Miasta w ChełmiePawła  Siepsiaka – reprezentującego sponsora MPEC i Radę Rodziców I LO w Chełmie.

Wreszcie TAK z powodu możliwości poczucia istnego wulkanu energii, nad którym szczególnie czuwał juror – Krzysztof Rogucki. Oprócz niego w jury zasiedli również: Mariusz Matera – przewodniczący, Marlena Gołębiowska, Edyta Muda, Izabela Zakrzewska oraz Łukasz Żebrowski. Najtrafniej, moim zdaniem, podsumowała to wydarzenie jedna z jurorek: „Świetna impreza, gratuluję organizacji! Bez zbędnego zwlekania (no chyba że jury przynudzało 😉 ), wszystko na czas, wszystko w punkt. No i ta młodzież! Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie. To był zaszczyt!” (Marlena Gołębiowska)

Tekst: Magdalena Iwańczuk


Filmowy soundtrack, czyli o eliminacjach do
„Mam Talent u Czarniecczyków” w 2017 r.

„Ludzie mówią, że jest ich czterech. Czterech jak czterech pancernych. Tylko psa brakuje…” – tak właśnie konferansjerzy (Korneliusz Duduś, Marcin Kazaniecki i Jakub Wawron) zapowiedzieli fenomenalny zespół „KOTY” podczas eliminacji, które odbyły się 10 stycznia 2017 roku w auli I LO.  Zespołowi  nie przeszkadzał  trzynasty numer występu, wręcz przeciwnie – okazał się przepustką do walki o tytuł zwycięzcy. Do finału zakwalifikowali się również Dominika Ślęczka i Mikołaj Krzaczek. Ona na flecie poprzecznym, on na gitarze stworzyli atmosferę niczym z „Titanica”, a wszystko to w utworze własnym „Halo”. Oryginalność oraz wkład indywidualny na pewno zostały wzięte pod uwagę. Last, but not least, finalistami zostali również członkowie zespołu Folk Show. Młodzi, pięknie wystylizowani artyści w twórczy sposób wykorzystali motyw muzyczny z  filmu „Va banque”.

Jury w składzie: Łukasz Żebrowski, Sabina Englot, Aldona Klejmont, Katarzyna Tomczyk i Jakub Kłysz nie miało łatwego wyboru. Zaprezentowano się bowiem 15 zdolnych uczestników; zobaczyliśmy wiele nowych, niebanalnych talentów, jak np. pokaz fitnessu, sztuczek karcianych czy ekwilibrystyki z nożami. Nie mogło również zabraknąć wokalistów i tancerzy; swoich sił spróbowała też finalistka poprzedniej edycji. Jednak były tylko trzy przepustki do kolejnego etapu „Mam Talent”. Dominatorami w bieżącym roku okazali się instrumentaliści (trąbka, klarnety, cajon, flet poprzeczny, gitara klasyczna, gitary elektryczne, pianino elektryczne, czy perkusja).

Finalistom serdecznie życzymy, aby pozamiatali scenę w CHDK-u i zgarnęli najcenniejsze nagrody. Naprawdę stać ich na to.

Tekst: Magdalena Iwańczuk

Fot.: Maciej Kołodziej

Powrót