MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

II miejsceKamil Parada z II LO w Chełmie

III miejscezespół „Fear of the Silence” z I LO w Chełmie

Nagroda Publicznościzespół „Uherzacy”

W czwartek 16 lutego 2012 r. w Chełmskim Domu Kultury odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu „Mam Talent u Czarniecczyków”. Głównym organizatorem wydarzenia było I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie – Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Teresy Kurzępy i p. Dominiki Koleniec. Na imprezę przybyli zaproszeni goście specjalni: p. Elżbieta Prus w imieniu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, p. Marek Sikora – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, p. Kazimierz Pawłoś – przedstawiciel Rady Rodziców w I LO w Chełmie.

III edycję „Mam talent u Czarniecczyków” otworzył Dyrektor I LO w Chełmie – p. Dariusz Kostecki. Następnie p. Elżbieta Prus odczytała list od Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, skierowany do uczestników  Konkursu. Występy 16 uczestników oceniało profesjonalne, wymagające jury w składzie: Przewodniczący p. Tomasz Moskal, Członkowie – p. Elżbieta Samborska, p. Bogdan Depta, p. Tomasz Wieczorek, p. Karol Garbacz. Całość, prowadzoną przez Klaudię Rożek i Szymona Brylskiego, uświetniały występy specjalne: Aleksandry Emerli – zwyciężczyni II edycji, Amandy Lepusińskiej – zwyciężczyni I edycji, i żywiołowy taniec Estrady Dziecięcej. Nie koniec na tym, bowiem  chyba największy aplauz publiczności zdobył tylko z pozoru spontaniczny układ taneczny boysów z I LO (Szymon Brylski – konferansjer imprezy i spółka przy miksie najnowszych radiowych hitów). Tak naprawdę chłopcy od dawna przygotowywali się w tajemnicy do tego show.

Na III miejscu podium uklasyfikował się Fear of the Silence – zespół z I LO w Chełmie, który podbił serca swoich fanek (i fanów) finałową piosenką „Ai Se Eu Te Pego”.  Wyżej, bo na II miejscu, stanął Kamil Parada z II LO w Chełmie. Na najwyższym I miejscu stanęła Angelika Frej z ZSO nr 8 w Chełmie za piękny występ wokalny. Nagroda  Publiczności przypadła zespołowi Uherzacy. Nagrodę główną w wysokości 500 zł ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, drugą nagrodę w wysokości 250 zł Cemex Polska Sp. z o.o., trzecią Gabinet kosmetyczny „Mirka”, firmy fryzjerskie „Gloss” i „Fabryka Fryzur”, nagrodę publiczności zaś (200 zł) Samorząd Uczniowski w I LO w Chełmie. Pomoc w organizacji Konkursu zadeklarowało 11 sponsorów, nasze przedsięwzięcie patronatem objęło 5 mediów lokalnych. Duże przedsięwzięcie, dużo pracy i dużo emocji…

10 stycznia 2012 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie odbyły się szkolne eliminacje do konkursu MAM TALENT U CZARNIECCZYKÓW. Uczestniczyło w nim dziesięcioro uczestników z powiatu chełmskiego prezentujących rozmaite talenty sceniczne. Jury w składzie: p. Wiesława Bielak, ks. Tomasz Kościk, Mateusz Sabarański z kl. II d, Magdalena Oberda z kl. II e oraz Jakub Błaszczuk z kl. II d ogłosiło laureatów: Magdalenę Stankiewicz, Dawida Kowaluka z zespołem Fear of the Silence, Marcina Łukasika.