MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

II EDYCJA

WYNIKI

I miejsceAleksandra Emerla z Gimnazjum nr 2 w Chełmie

II miejsceAngelika Frej z ZSO nr 8 w Chełmie

III miejsceAgnieszka Proskura z I LO w Chełmie

IV miejsceBit Boxer z II LO w Chełmie, Kamil Parada z II LO w Chełmie, Ewa Stafińska z ZSZ nr 4 w Chełmie, Paweł Stopa z I LO w Chełmie, zespół Break Dance (Łukasz Lipiński i Paweł Czaus) z ZSZ nr 4 z Chełmie, zespół „Fear of Silence” z wokalistą Dawidem Kowalukiem z I LO w Chełmie

Nagroda Publiczności zespół Break Dance (Łukasz Lipiński i Paweł Czaus) z ZSZ nr 4 w Chełmie


Walka talentów na scenicznym ringu

8 lutego 2011 r. w Chełmskim  Domu Kultury już po raz drugi, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w I LO, odbyła się druga edycja konkursu „Mam Talent! U Czarniecczyków”. Impreza zaczęła się tuż po 10.00, a poprowadzili ją wspaniali konferansjerzy – Ola Bartylak oraz ogłoszony chełmskim Krzysztofem Ibiszem – Szymon Brylski. W powietrzu było czuć napiętą atmosferę i rywalizację. Na samym początku stres bardzo dotykał uczestników, co oczywiście nie umknęło srogiemu oku członków jury, które tworzyli: przewodniczący – p. Tomasz Moskal (Radio Bon Ton), p. Tomasz Wieczorek (Portal echelm.pl), p. Wojciech Zakrzewski (Nowy Tydzień) oraz p. Elżbieta Samborska (Kierownik Działu Artystycznego Chełmskiego Domu Kultury). Bezlitośni jurorzy nie szczędzili ostrych uwag na temat występów, ale na szczęście z czasem ta nerwowa aura przeszła w luźną, sympatyczną, pełną zabawy atmosferę. Zaskoczyło nas 19 niezapomnianych występów. Najwięcej było wokalistów, ale nie zabrakło także tancerzy hip-hop, break dance, raperów gitarzystów i bębniarzy. Cała impreza była perfekcyjnie przygotowana pod opieką  p. Teresy Kurzępy i p. Dominiki Koleniec. Każdy występ poprzedzała krótka filmowa prezentacja uczestnika – profesjonalna, ale i zabawna, ironiczna, wzbudzająca zainteresowanie występem. Nie zabrakło także „czasoumilaczy”, którzy urozmaicali imprezę podczas przerw – tancerze Boogie Opus Twist z Młodzieżowego Domu Kultury, tancerze Takt Zomar – Iza Zakrzewska i Adrian Dziewulski oraz laureatka zeszłorocznej edycji konkursu – Amanda Lepusińska. Jedni z uczestników, zespół „Serafin” z Marcinem Chmielewskim na czele, na tyle porwał jurorów swoją charyzmą, że również podczas przerwy wypełniali ciszę. „Mam Talent!(…)” uzyskał patronów medialnych: tygodnik „Nowy Tydzień”, Radio „Bon Ton”, portal eChełm.pl” oraz hojnych sponsorów: Marszałka Województwa Lubelskiego – Krzysztofa Hetmana, firmę „Cemex”, Starostwo Powiatowe w Chełmie, hutę szkła „Marta”, Spółdzielnię Mleczarską „Bieluch”, Salon Kosmetyczno – Fryzjerski „Acapulco”, Cukiernię „Kijewscy”, Cukiernię „Świat Tortów”, a także firmę „Fan Kultury”. Impreza była relacjonowana na żywo przez portal eChełm.pl, niedługo można będzie zobaczyć także ciekawe materiały (tańczące jury, zdjęcia zza kulisów, zabawa widowni oraz występy) przygotowane przez telewizję I LO TV.

Rywalizacja składała się z dwóch rund. W pierwszym etapie każdy uczestnik pokazał, na co go stać a do drugiej – finału – przeszło już 9 najlepszych, z których zostali wyłonieni najlepsi zajmujący miejsca na podium. Jednak nie tylko jury miało prawo do oceniania i nie tylko uczestnicy zdobywali nagrody! Publiczność mogła także przyznać Nagrodę Publiczności (kartę upominkową Media Expert o wartości 100 zł), którą swoim porywającym, wzbudzającym podziw tańcem wywalczył zespół Break Dance (Łukasz Lipiński i Paweł Czaus) z ZSZ nr 4 w Chełmie. Nagrodę Szczęśliwca wygrała osoba siedząca na trzecim miejscu VII rzędu – kluczyki do czerwonego auta marki BMW (podanego do rąk własnych w pięknym pudle i folii przewiązanej czerwoną wstążką).

Młodzież wykazała się niesamowitymi umiejętnościami, niektórzy uczestnicy prawdziwie zaskakiwali swoim ogromnym talentem, wzruszali albo porywali do zabawy. Wśród finalistów znalazło się dziewięcioro uczestników, z których ośmioro zostało uhonorowanych. IV miejsce zajęli: niesamowity Bit Boxer z II LO, Kamil Parada z II LO, wokalistka Ewa Stafińska z ZSZ nr 4, czarujący głosem Paweł Stopa z I LO, grupa Break Dance w składzie Łukasz Lipiński i Paweł Czaus z ZSZ nr 4 oraz zespół „Fear of Silence” pod batutą znakomitego wokalisty Dawida Kowaluka z I LO. Na podium stanęły trzy piękne dziewczyny o anielskich głosach: III miejsce zajęła Agnieszka Proskura z I LO, II miejsce przypadło Angelice Frej z ZSO nr 8, a zwycięstwem w II edycji „Mam Talent! U Czarniecczyków” może poszczycić się Aleksandra Emerla z Gimnazjum nr 2, przy której pięknym śpiewie włosy stawały dęba. Całe wydarzenie zamknęło zainicjowane przez samych uczestników magiczne jam session, podczas którego każdy partycypant zapomniał o zaciekłej rywalizacji i zjednoczył się razem z publicznością na scenie. Trzeba przyznać, że mimo długiego trwania rywalizacji konkurs po raz kolejny uświadomił wszystkim, jak wielkie znaczenie mają takie wydarzenia. Magiczna, profesjonalna, a zarazem zabawna atmosfera pozwoliła prawdziwym talentom wyjść na światło jupiterów. Oby więcej takich imprez! (Tekst: Daysi Angel)

Powrót