MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt, który obchodzony jest 4 października, otwiera Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Podczas tych wyjątkowych dni staramy się szczególnie pamiętać o naszych czworonożnych pupilach, szczególnie o tych porzuconych i wymagających pomocy. Również w tym roku społeczność czarniecczyków bardzo aktywnie włączyła się akcję charytatywną koordynowaną przez nauczycielkę języka hiszpańskiego – p. Justynę Kowalską, Bibliotekę Szkolną oraz Szkolną Radę Wolontariatu. 13 października 2021 r. sucha karma przyniesiona przez naszych uczniów oraz zakupiona ze zbiórki „Grosik dla zwierząt” trafiła do Chełmskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmie oraz do Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!

Życzymy zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny, a w nadchodzącym Nowym Roku samych pomyślnych dni.

Elżbieta Barczak

Marzena Postój

Anna Sadlak

Anna Sioma

Wyniki konkursu szkolnego na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Magiczny czas Bożego Narodzenia w tym roku zakłóca nam świadomość, że czyha na nas niewidzialny wróg – wirus. By nie zapomnieć o tym, co w czasie świąt jest najważniejsze, p. Elżbieta Barczak, p. Marzena Postój, p. Anna Sadlak i p. Anna Sioma zorganizowały kolejną edycję konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Konkurs przewidywał wykonanie kartki w formie tradycyjnej (papierowej) lub wirtualnej. Okazało się, podobnie, jak w ubiegłym roku, że nasi uczniowie preferują prace manualne i wierni są tradycji.

15 grudnia 2020 r. jury w składzie: p. dyrektor Halina Smyk i p. wicedyrektor Marta Sadowska dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców konkursu. I miejsce zajął Jakub Ungert z kl. II ap. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Ostasz z kl. II ag, Hanna Betiuk z kl. II fg, Gabriel Matyjas z kl. III g, Karolina Sarzyńska z kl. II dp, natomiast podziękowania za udział: Aleksandra Dziaduszyńska z kl. I b, Dominik Gołębiowski z kl. II ap oraz Sylwia Skibińska z kl. III a. Nagroda i upominki zostaną wręczone po feriach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Drodzy Uczniowie! Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie „Najpiękniejsza kartka świąteczna”. Jego celem jest spopularyzowanie tradycji i zwyczajów świątecznych wśród młodzieży. Konkurs trwa od 18 listopada do 13 grudnia 2020 r. Fundatorem nagród jest Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

Zachęcamy do wypożyczeń w bibliotece szkolnej!
Informujemy, że istnieje możliwość wyszukania potrzebnej lektury na stronach:

Uczniów klasy I b zachęcamy do lektury „Chmur” Arystofanesa.

[WEJDŹ, ABY PRZECZYTAĆ]