MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Może z KUL-em będzie łatwiej?

14 września 2017

14 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty i wykład dla uczniów klas humanistycznych – III b i III c – prowadzone przez dr Joannę Lekan –  Mrzewkę – pracownika naukowego Katedry Literatury Modernizmu w Instytucie Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Podczas wykładu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z biografią i twórczością Kazimierza Przerwy – Tetmajera oraz uporządkowania wiedzy z zakresu  poezji młodopolskiej. Warsztaty miały na celu pogłębienie umiejętności analizy i interpretacji utworu lirycznego, służąc tym, którzy przygotowują się do matury pisemnej z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Ta umiejętność przyda się również osobom zdającym maturę na poziomie podstawowym, jeśli wybiorą temat związany z interpretacją liryki.

Uczniowie naszego liceum mają szansę skorzystania z pomocy pracowników naukowych KUL-u również w kolejnych miesiącach, ponieważ zajęcia z nimi zaplanowano na cały rok szkolny 2017/2018. Ich celem jest pomoc w przygotowaniu uczniów do matury z języka polskiego, historii i historii sztuki. Kolejne zajęcia już w październiku.

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl