POWRÓT
ROZMOWY KONTROLOWANE, CZYLI III DEBATA OKSFORDZKA


Jaki związek miała  kolejna już debata z polską komedią Sylwestra Chęcińskiego z 1991 roku? Związek jest dosyć prosty. Uczestnicy tym razem dyskutowali na temat wypracowany przez klub debat oksfordzkich w brzmieniu:  W dzisiejszych czasach kontrolowanie, inwigilacja ludzi to konieczność. Wydarzenie miało miejsce 7 kwietnia 2016 roku w auli szkolnej.

Zespoły tezy (Miena Litwin, Jakub Kłysz, Aleksandra Mazurczuk) i antytezy (Aleksandra Makuch, Elena Jarmoła, Piotr Kościuk) oceniało jury w składzie dyr. Teresa Kiwińska- przewodnicząca, p. Aldona Klejmont i p. Marta Sadowska.  Poziom dyskusji był bardzo wysoki, a argumentacja cechowała się rzetelnością. świadczą o tym odwołania do ustaw, przykładów literackich, kulturowych, kontekstu historycznego i politycznego. Uczestnicy celnie zbijali argumenty adwersarzy, zadając pytania lub wygłaszając błyskotliwe komentarze. W konsekwencji jury przyznało tytuł mistrza debat Piotrowi Kościukowi; tytuł wicemistrza trafił do Aleksandry Makuch.  Nad całością czuwał Korneliusz Duduś – marszałek debaty.

Ostatnia w tym roku szkolnym debata organizowana w ramach międzynarodowego projektu Amnesty Internationale „Szkoła przyjazna prawom człowieka” odbędzie się w maju.

 Organizatorzy