POWRÓT
Praca popłaca w „Pierwszym”Ciężka praca zawsze popłaca! Wycieczka do Warszawy zorganizowana 2 czerwca przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, miała być zwieńczeniem i zasłużonym wynagrodzeniem za ciężką pracę najbardziej zasłużonych dla szkoły uczniów.

            Z każdej klasy zostało wybranych co najmniej dwóch szczęśliwców, którzy wzięli udział w wyjeździe. Uczestnicy wycieczki zostali demokratycznie wybrani spośród całej społeczności szkoły przez kolegów z klasy i nauczycieli. Byli to zarówno ci, którzy osiągnęli imponujące wyniki w nauce, jak i ci, którzy zasłużyli się szkole aktywnie udzielając się w jej życiu. Wyjazd był w całości darmowy dla wszystkich jej uczestników, a koszty zostały pokryte z Rady Rodziców w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie.

            W tym roku, w programie była przechadzka po Warszawskim Zoo, spacer po Złotych Tarasach, a także seans w Multikinie. Emocji z całą pewnością nie brakowało. Wszyscy uczniowie wrócili cali i zdrowi do domów.

            To nie pierwszy i z całą pewnością nie ostatni raz, kiedy I LO wyraża uznanie dla swoich uczniów w ten, bądź inny sposób.