POWRÓT
ŚWIĘTO CZARNIECCZYKÓW27 kwietnia 2017 r. Mszą świętą w intencji Wychowawców i Wychowanków  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego  w Chełmie rozpoczęły się obchody Dnia Patrona. O godzinie 9.00 rozpoczęła się część oficjalna, w której uczestniczyli: przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty, dyrektorzy chełmskich szkół, emerytowani nauczyciele i zaproszeni  goście, wśród nich delegacja nauczycieli i młodzieży z zaprzyjaŸnionej szkoły w Utenie na Litwie. Mieli oni okazję obejrzeć prezentację związaną z dorobkiem sportowym naszego liceum. Z pewnością jest się czymś pochwalić! Do sukcesów na tym polu niewątpliwie przyczynił się wieloletni dyrektor szkoły Pan Antoni Skubiszewski, Gość Honorowy, któremu Pani Dyrektor Teresa Kiwińska wręczyła medal OPTIME MERENTI, przyznawany najbardziej zasłużonym nauczycielom.

Nie obyło się bez łez i  wzruszeń, ponieważ prezentowane zdjęcia wywołały falę miłych wspomnień...

Za wyniki w nauce, zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły tegoroczny medal BENE MERENTI z rąk Pani Dyrektor otrzymała Maria Lik – uczennica kl. IIIc.

W czasie obchodów Dniu Patrona dokonano również przekazania Sztandaru Szkoły nowemu Pocztowi. Nastąpiło ponadto podsumowanie konkursu o Patronie. Tegoroczną edycję wygrała klasa  Ic.

„Teleexpress Czarniecczyków” przedstawił przegląd najważniejszych wydarzeń szkolnych w roku szkolnym 2016/2017.

Zgromadzeni goście i uczniowie brawami nagrodzili młodzież, która przygotowała część artystyczną. Jej wyjątkowym elementem był występ zespołu „Koty” w repertuarze heavymetalowym, specjalnie dedykowanym Gościowi Honorowemu.