POWRÓT
Spotkania Klubów Europejskich w 2017 r.Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Czapla” spędzili pracowicie zimowe miesiące tego roku szkolnego nad opracowaniem ciekawej koncepcji roboczych spotkań z przedstawicielami klubów europejskich w chełmskich gimnazjach. Efektem wspólnej pracy pod kierunkiem naszych opiekunów: p. Ewy Betiuk, p. Małgorzaty Mozel i p. Marka Urbana stało się przygotowanie zajęć w języku polskim, niemieckim i angielskim. Opracowaliśmy gry i zabawy oraz konkursy ukazujące korzenie Europy – jak żyli starożytni Rzymianie. Konkurs w języku angielskim sprawdzał wiedzę z historii i kultury Wielkiej Brytanii, a zainteresowani językiem niemieckim mogli dowiedzieć się, jakie obiekty są w Niemczech największe, najstarsze, najpiękniejsze ,itp.

Nagrody w konkursach ufundowała dyrektor naszej szkoły p. Teresa Kiwińska i przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Na zakończenie każdego spotkania osoby chętne mogły zdobyć koszulkę z logo naszej szkoły, biorąc udział w konkursie na rozwiązanie szyfrogramu z historii UE.

Udało się nam spotkać z gimnazjalistami z ZSO nr 1, ZSO nr 2, ZSO nr 6, ZSO nr 7 oraz ZSO nr 8 i uczniami Gimnazjum Małego Księcia w Chełmie.