POWRÓT
Tydzień Konstytucyjny w naszej szkoleW dniach 17-23 paŸdziernika 2016 roku odbywa się  w całym kraju druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W ramach  tego wydarzenia prawnicy przeprowadzają lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W naszej szkole zajęcia w klasach z rozszerzonym programem historii i wiedzy o społeczeństwie przeprowadził adwokat Jan Chmielewski.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi  na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. W sposób  przystępny i ciekawy zobaczyliśmy, że, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Dla wielu  była to dobra okazja do większego zainteresowania się sprawami publicznymi, do dostrzeżenia, że Konstytucja nie jest abstrakcyjnym aktem prawnym, ale krótkim, napisanym przystępnym językiem dokumentem, do którego każdy  może, powinien i potrafi sięgać.

Zaletą warsztatów było nie tylko to, że poprowadził je prawnik, ale także  interesujący sposób ich prowadzenia.
Zajęcia  polegające na swobodnej dyskusji oraz rozwiązywaniu kazusów prawniczych były  poważnym wyzwaniem,  aktywizowały,pobudzały do poszukiwania rozwiązań, zachęcały do samodzielnej pracy.