POWRÓT
SUKCES W OLIMPIADZIE MEDIALNEJ


Po raz drugi uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Chełmie została laureatką Olimpiady Medialnej. Paulina Budzicka (ubiegłoroczna finalistka tej Olimpiady) – uczennica klasy IIa w sobotę 11 czerwca 2016 r. zdobyła trzecie miejsce i wywalczyła indeks na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczennicę przygotowywała Teresa Kurzępa.

Temat przewodni V edycji Olimpiady Medialnej brzmiał: Obywatel 2.0. Uczestnictwo w życiu politycznym i społecznym poprzez nowe media. Zawody odbywały się w czterech etapach. W trzecim etapie Paulina miała za zadanie założenie autorskiego bloga, na którym trzeba było zająć  się problemem społecznym oraz napisać pracę olimpijską. Należało opisać lub podjąć aktywność medialną w tej materii. Olimpijka wybrała problem ludzi niepełnosprawnych w naszym mieście. Analizowała infrastrukturę środowiska oraz badała „temperaturę” wrażliwości jego mieszkańców na ten problem. Zaangażowała w swój projekt dużą część społeczności szkolnej, co zaowocowało między innymi wartościowymi działaniami a także materiałami audiowizualnymi.

Zawody odbywały się 10 i 11 czerwca, jak co roku, na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pierwszego dnia 18 finalistów z całej Polski stanęło przed jurorami i prezentowało prace oraz odpowiadało na pytania ekspertów. Tego samego dnia uczestnicy oraz opiekunowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pracowników SWPS oraz fundację Polska Debatuje. Ostatniego dnia zawodów odbyły się trzy debaty oksfordzkie. Paulina wylosowała temat: Kampanie polityczne powinny być prowadzone wyłącznie w Internecie i wystąpiła w grupie opozycji. Tuż przed ogłoszeniem werdyktu odbył się panel dyskusyjny praktyków oraz przedstawicieli świata nauki  - ekspertów z dziedziny mediów w składzie: dr Ewa Czaczkowska, prof. Maciej Mrozowski oraz Kamil Dąbrowa. Rozmowę poprowadził Igor Janke.

Pełen profesjonalizm organizatorów, życzliwość oraz wspaniała atmosfera wśród uczestników na długo pozostaną w pamięci.

Link do zdjęć z olimpiady:

https://www.facebook.com/Olimpiada.Medialna

 

Link do bloga Pauliny