POWRÓT
"Czapla" ciężko  pracuje

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Czapla” z klasy 1c spędzili pracowicie zimowe miesiące roku szkolnego 2015/2016 nad opracowaniem ciekawej koncepcji roboczych spotkań z członkami klubów europejskich w chełmskich gimnazjach. Efektem wspólnej pracy pod kierunkiem naszych opiekunów: p. Ewy Betiuk, p. Małgorzaty Mozel i p. Marka Urbana stało się przygotowanie zajęć w języku polskim, niemieckim i angielskim. Opracowaliśmy gry i zabawy oraz konkursy promujące Polskę w Unii Europejskiej, historię wspólnot europejskich i symbole zjednoczonej Europy. Konkurs w języku angielskim sprawdzał wiedzę z historii i kultury Szkocji, a zainteresowani językiem niemieckim mogli dowiedzieć się jak Niemcy nadużywają słów oraz konstrukcji językowych i gramatycznych zapożyczonych z języka angielskiego.

Nagrody w konkursach ufundowała dyrektor naszej szkoły p. Teresa Kiwińska i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Na zakończenie każdego spotkania osoby chętne mogły zdobyć koszulkę z logo naszej szkoły, biorąc udział w konkursie na rozwiązanie szyfrogramu z historii UE.

Udało się nam spotkać z gimnazjalistami z ZSO nr 1, ZSO nr 2, ZSO nr 6, ZSO nr 7 i ZSO nr 8. Już planujemy kolejne przedsięwzięcia.

Karolina Śniatkowska i Aleksandra Siarkowska, klasa 1c