POWRÓT
Piękna debata!

 P i ę k n o  szeroko pojęte… - tak można w skrócie opisać tematy drugiej już w tym roku szkolnym debaty, która miała miejsce 10 grudnia. Opracowywał je podczas warsztatów Szkolny Klub Debat Oksfordzkich.

 ,,Jesteś ładny - jesteś fajny!’’ – z takim zagadnieniem zmierzyli się pierwsi mówcy.  Drużyna tezy starała się przekonać zebranych, iż wygląd zewnętrzny zajmuje bardzo wysokie  miejsce w naszej hierarchii życiowej. Magdalena z grupy tezy zauważyła: ,,Społeczeństwo jest leniwe, wolimy oceniać wygląd niż wnętrze człowieka… .’’ I chyba każdy może się z tym zgodzić. Natomiast grupa antytezy twierdziła, że wygląd to nie wszystko, bo ważny jest nasz charakter i to, jak postępujemy.

Na wokandzie pojawił się również temat: ,,Upiększające operacje plastyczne pomagają                      w życiu’’. Członkowie tezy bronili tego stanowiska i byli zdecydowanie za zabiegami chirurgii estetycznej. Grupa antytezy przekonywała zaś, iż operacje to strata pieniędzy i narażenie zdrowia. Temat ten wzbudził wiele emocji, a argumenty emocjonalne budowały dobrą atmosferę, nad którą czuwał niezmiennie marszałek debaty (Dawid Duduś).

Szanowne jury w składzie: dr Danuta Makaruk, mgr Aldona Klejmont, mgr Marta Sadowska, mgr Robert Wojciechowski wydało piękny werdykt, konkludując, że wszyscy uczestnicy wypadli nieprzeciętnie, bo byli naprawdę dobrze przygotowani. Musiało jednak wybrać najlepszych z najlepszych.

Tytuł mistrza otrzymała Aleksandra Ochnik, wicemistrza Michał Kozar, a trzecie miejsce -Magdalena Iwańczuk. Natomiast w zwycięskim zespole  znaleŸli się: Milena Litwin, Michał Kozar i Dawid Dworak.

 Już w lutym kolejny runda debat oksfordzkich, na którą wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Modrzyńska