Pokazy chemiczne
Dzień 17 kwietnia był najbardziej wyjątkowym dniem naszego liceum. Wszystko za sprawą dni otwartych. Korytarze szkolne wypełniły się gimnazjalistami, którzy już niebawem staną w naszych progach jako nowi  Czarniecczycy.

            Każda klasa chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne, na których uczniowie klasy biologiczno-chemicznej  pod kierunkiem Pani Profesor Emilii Jadwiszczak nie zawiedli oczekiwań młodszych kolegów. Chemia jest niezwykle ciekawym, ale także wymagającym systematycznej pracy przedmiotem. Przygotowanie doświadczeń, które chcieliśmy pokazać wymagało od nas wielu prób i zaangażowania.

             Ze szczególną aprobatą spotkały się  trzy  nasze doświadczenia.

Pierwszym z nich był "Ryczący miś ". Głównym składnikiem tego doświadczenia była żelka, która wrzucona do roztopionego chloranu (V) potasu,  wydawała z siebie charakterystyczny ryk.

Kolejnym jednak nie mniej fascynującym przykładem kunsztu laboratoryjnego były " Węże faraona".

Ostatnim doświadczeniem, które wywołało nie mniejsze wrażenie była " Pasta do zębów dla słonia". Ćwiczenie w zasadzie proste, jednak jego efekt był niesamowity, a to wszystko dzięki obecności płynu do mycia naczyń jako jednego ze składników.

            Opisane powyżej doświadczenia nie były wszystkimi, jakie można było obejrzeć podczas pokazów. Jednak były one najbardziej zjawiskowe. Każdego roku staramy się pokazywać coś nowego, co wzbudzi zainteresowanie gimnazjalistów i chęć wstąpienia w nasze progi. Chemia to przedmiot ludzi sukcesu dający szerokie możliwości, a pierwsze liceum może być idealnym początkiem kariery w tym kierunku.

            Jeżeli ktoś chce obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne, to zapraszamy  w przyszłym roku  na dni otwarte  do I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.