Szefowa
W VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Jestem szefową”, będącego wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do Spraw równego traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie z Przedstawicielem Komisji Europejskiej w Polsce, Milena Litwin z klasy 1c znalazła się  w gronie 15 finalistek.

Celem konkursu, w którym wzięło udział 400 uczennic z całej Polski, jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży.

W tegorocznej Kapitule konkursu zasiedli: Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej,  posłanki na Sejm RP i do Parlamentu Europejskiego a także Claudia Torres-Bartyzel Szefowa Służby Cywilnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz JE Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów znalazły  się przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Personal Brand Institute, Fundacji Szkoła Liderów, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Fundacji Liderek Biznesu, Microsoft, Orbis S.A i Procter & Gamble.

Na zaproszenie Pani Minister prof. Małgorzaty Fuszary w dniach 16 -18 czerwca 2015 roku Milena wraz ze swoją polonistką Anną Popielewicz odwiedziły Warszawę. Pobyt rozpoczęło spotkanie finalistek w sejmie z posłanką Magdaleną Kochan, która opowiadała o pracy parlamentarzystek. Po inspirującym wykładzie wszystkie finalistki wraz z opiekunami zostały oprowadzone po sejmie.

Kulminacyjnym momentem pobytu w Warszawie było wręczenie zwyciężczyniom nagród w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Galę poprowadziła znana aktorka Katarzyna Żak. Na uroczystości pojawili się m.in. profesor Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania oraz JE Karsten Klepsvik - Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. Atrakcją dla nagrodzonych były nie tylko nagrody rzeczowe takie jak tablety, ale też staże w wymarzonych miejscach pracy w kraju i za granicą. Następnie odbyły się warsztaty z rozwoju osobistego w firmie Procter & Gamble, podczas których mówiono o tym, co jest fundamentem sukcesów.

Drugiego dnia finalistki spotkały się  z Karoliną Malczyk, Pełnomocnik Prezydent
m. st. Warszawy do spraw Równego Traktowania oraz Renatą Kaznowską, Prezesem Zarządu Pałacu Kultury i Nauki. Warsztaty  „Jesteś marką” prowadził Marek Parzydło, Dyrektor Zarządzający, Personal Brand Institute, a o „Budowaniu wizerunku w mediach społecznościowych” mówili przedstawiciele Fundacja Orange.

Rodzice i nauczyciele zostali zaproszeni do firmy Microsoft, partnera konkursu, gdzie rozmawiali nt. bezpieczeństwa w Internecie oraz spotkali się z Dorotą Zawadzką „Supernianią”.

 

W swojej pracy Milena opisała siebie jako działaczkę społeczną, motywującą innych do realizowania swoich celów.   Po rozstrzygnięciu konkursu powiedziała: „Każda dziewczyna, która marzy o wielkiej karierze, powinna wziąć w nim udział, ponieważ pobyt w stolicy był niesamowitą zachętą do dalszej pracy i dał wyróżnionym uczestniczkom szansę do poznania ciekawych osób. Przede wszystkim jednak organizatorzy dali nam okazję do poznania się i wymiany doświadczeń”.