W VIII Ogólnopolskim Konkursie na Felieton
W VIII Ogólnopolskim Konkursie na Felieton zorganizowanym pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wzięła udział liczna reprezentacja uczniów Anny Popielewicz z klas 2b i 3c. Celem konkursu było zainteresowanie uczestników felietonistyką, popularyzowanie wiedzy o najwybitniejszych polskich publicystach, jak również doskonalenie umiejętności realizowania tego gatunku. Warunkiem udziału w tym przedsięwzięciu było napisanie felietonu zainspirowanego myślą Ludwika Stommy - antropologa kultury, wykładowcy uniwersyteckiego i felietonisty: „Tolerować, tolerować, tolerować… Jak długo jednak?”

Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac licealistów i gimnazjalistów. Laureatką tego konkursu i zdobywczynią 3 miejsca w kraju została tegoroczna maturzystka, Adrianna Pierepienko za felieton zatytułowany „E…?” Komisja działała  pod przewodnictwem prof. dr. hab. Stanisława Beresia, który w antologii pokonkursowej napisał  o felietonie Adrianny m.in.

„Kiedy oczy tłumu skierowane są w stronę migoczących punktów na niebie, Autorka spogląda pod nogi, na twardy bruk i usuwa z niego (a przynajmniej stara się) wystające kostki, ratując nas przed potknięciem, kto wie - może nawet przed upadkiem. Adrianna, całkiem słusznie, przeczuwa, że jeżeli pozwolimy sobie na ignorancję w sprawach „małych”, sprawy „duże” pozwolą sobie na ignorancję nas. Zamiast martwić się o zagrożenia, jakie naszej kulturze wyrządzą geje i/lub muzułmanie warto przyjrzeć się sposobowi, w jaki opowiadamy o ……o czymkolwiek właściwie – być może to właśnie my jesteśmy swoim największym zagrożeniem …

A tego rzeczywiście tolerować nie można.”