Kolejny rocznik Czarniecczyków w stuletniej historii szkoły opuścił jej mury


24 kwietnia 2015 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla klas III. Na uroczystość przybyli nie tylko uczniowie kończący szkołę, ich rodzice, wychowawcy i nauczyciele , lecz również młodsze  koleżanki  i koledzy . Pani Dyrektor Teresa Kiwińska w swym wystąpieniu skierowanym do absolwentów   podkreślała rolę Patrona w kreowaniu wartości ważnych dla Czarniecczyków , wskazywała na więzi łączące całe pokolenia absolwentów szkoły z jej tradycją. Wręczyła też medal   najlepszemu absolwentowi szkoły ,,-Bene Merenti’’, nagrodę tę zdobyła uczennica klasy 3d Natalia Wojtaszuk. Natalia dziękując za wyróżnienie powiedziała jak wielką rolę w jej życiu odegrał pobyt w murach szkoły- niepowtarzalny klimat  i atmosfera oraz ludzie, dzięki którym będzie tu wracać. W imieniu absolwentów wystąpiła Adrianna Pierepienko z klasy 3c,podkreślając, że ,,nieważne, w jakich miejscach na świecie się znajdziemy, nieistotne są też kilometry, które już niedługo będą nas dzielić, bo niezależnie od tych i innych niesprzyjających czynników zawsze będą łączyć nas wspomnienia z I LO w Chełmie’’. Wiele ciepłych  słów padło pod adresem absolwentów ze strony wychowawców, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Moniki Nagrodzkiej -Wituch i Przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego Patryka Gąsiora.

Zakończenie roku to czas podsumowań, pani Dyrektor  Teresa Kiwińska wraz  z wychowawcami  wręczyła   świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy oraz listy gratulacyjne najlepszym uczniom i ich rodzicom. Wręczone zostały także nagrody i dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz wyróżnienia dla uczniów najbardziej aktywnych w pracy Samorządu Uczniowskiego I LO.

Dla większości osób zgromadzonych na sali wzruszającym momentem było ślubowanie przedstawicieli klas  trzecich na wierność ideom i tradycjom  hetmana i stuletniej tradycji szkoły.

Magda Raczyńska 2c