Nagrodzeni za własne zdanie
Misja zachęcenia młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych  do rozwijania talentów literackich, kształtowania rzetelności dziennikarskiej i rozbudzenia potrzeby czytania książek, z jaką wyszedł Młodzieżowy Dom Kultury, ogłaszając konkurs: „Moim zdaniem”, zakończyła się powodzeniem. Oczywiście Czarniecczycy nie byliby sobą, gdyby nie spróbowali swoich sił w tym dziennikarskim pojedynku. Choć stanęli przed niełatwym wyzwaniem napisania recenzji, to na 5 przyznanych nagród, byli laureatami czterech. A oceniał ich nie byle kto, bo w komisji znaleŸli się prawdziwi profesjonaliści pod kierunkiem Wandy Jaroszczuk - naczelnej redaktorki „Super Tygodnia Chełmskiego” i Radia Bon Ton.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 4 marca 2015 roku. Szybko okazało się, że dziewczyny z  I „c” nie przez przypadek znalazły się w klasie o profilu dziennikarskim. Maria Lik, która zajęła I miejsce w kategorii recenzja książki, urzekła jury pracą zatytułowaną „Przeżuć i wypluć”. To właśnie spod jej pióra wyszła najlepsza praca konkursowa. Julia Karpińska również może pochwalić się I miejscem, za recenzję w kategorii muzyka, natomiast Andżelika Grabczak została nagrodzona III miejscem za recenzję filmu, wszystkie laureatki są uczennicami Anny Popielewicz. Kolejnym triumfującym Czarniecczykiem był Grzegorz Zagraba z 2f - uczeń pana Roberta Wojciechowskiego, który zrecenzował głośną ostatnimi czasy produkcję:

”Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”, co bardzo spodobało się komisji, która przyznała mu I miejsce w kategorii recenzja filmu. 

 

Była to pierwsza edycja konkursu i miejmy nadzieję nieostatnia. Nagrodami były przydatne gadżety do czytania, e-readery. Warto było wziąć w nim udział, aby spróbować swoich sił oraz sprawdzić recenzenckie możliwości. Gratulacje należą się wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie, ale szczególne brawa należą się zwycięzcom i ich nauczycielom. Zachęcamy wszystkich do brania udział w następnych konkursach.

Milena Litwin i Eunika Sarzyńska