Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2 marca 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie po raz kolejny za sprawą Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli historii odbyły się szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzorem poprzedniego roku tego dnia odbyła się uroczysta sesja Sejmiku Uczniowskiego, podczas której delegaci ze wszystkich klas mogli poznać bliżej historię Żołnierzy Wyklętych. W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs na plakat o ŻW. Zwycięskie prace przygotowała Karolina Dżaman(IF) 

i Kinga Wiejak (2A). Nagrody w postaci książek i płyt współgrających z tematyką dnia zostały wręczone przez Panią Teresę Kiwińską Dyrektora Szkoły. 

Zwieńczeniem oficjalnej części obchodów było przyjęcie okolicznościowej uchwały Sejmiku Uczniowskiego upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Dodatkowo podczas wszystkich przerw szkolny radiowęzeł dostosował audycję i nadawał piosenki o zabarwieniu patriotycznym. W ramach lekcji historii, wiedzy o społeczeństwie czy religii uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w projekcji filmów przekazanych przez Instytut Pamięci Narodowej.