Jak ,, Europejczyk’’ z ,,Czaplą’’…
W dniu 17.02.2015 r. odbyło się spotkanie członków dwóch klubów europejskich: ,, Europejczyk’’ z ZSO nr 6 w Chełmie i ,,Czapla’’ z I LO pod hasłem: „Odkrywamy Europę”. Wymianie doświadczeń towarzyszyły gry i zabawy poświęcone historii i teraŸniejszości dwóch państw UE: Irlandii i Austrii  oraz quizy związane z tematyką zjednoczonej  Europy.
W trakcie zabaw odkryliśmy, że według urzędników UE marchewka to owoc, a ślimak to ryba. Ustaliliśmy wspólnie, że jedność Europy tkwi w jej różnorodności. Doliczyliśmy się, że UE leży na 5 kontynentach, a znaczące akcenty polskie to: fakt pełnienia funkcji prezydenta Europy przez Donalda Tuska i zaszczytne miano stolicy Europy w 2016 roku dla Wrocławia.
Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody przygotowane przez Komisję Europejską – przedstawicielstwo w Polsce. Na zakończenie spotkania został ogłoszony \ konkurs dla gimnazjalistów na esej poświęcony integracji Europy. Konkursy, quizy, prezentacje przygotowali uczniowie klasy 2c: Gabriel Bielecki, Iza Grzegorczyk, Katarzyna Smyk, Natalia Hyjek, Magda Raczyńska, Mikołaj Zapora pod kierunkiem opiekunów: Anny Podściańskiej – nauczycielki geografii z ZSO nr 6 oraz nauczycieli naszego liceum: Ewy Betiuk- nauczycielki historii i wos , Małgorzaty Mozel – nauczycielki języka niemieckiego i Marka Urbana - nauczyciela języka angielskiego.

Katarzyna Smyk, Iza Grzegorczyk 2c