75 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego w naszej szkolePrzed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. (…) Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej apelują o zorganizowanie w całej Polsce lokalnych obchodów rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego pod wspólnym hasłem „My z niego wszyscy…" – napisali prezes IPN Łukasz Kamiński i prezes światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski. Do apelu przyłączył się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Akcję organizowano z myślą, by obchody nie ograniczały się tylko do szczebla centralnego, ale odbyły się także w szkołach, domach kultury, czy w lokalnych miejscach pamięci. Pomocą mają służyć przygotowane przez Biuro Edukacji Publicznej IPN materiały edukacyjne: www.pamiec.pl/ppp 

List  z apelem dotarł  także do naszej szkoły. W ramach obchodów tej rocznicy  w dniu 26 .09.2014r.odbyło się spotkanie uczniów klasy 3b z historykiem lubelskiego oddziału IPN  dr Adamem Puławskim na temat genezy i fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego.

Od 29.09 2014r.  przez tydzień ,w kaplicy szkolnej obejrzeć będzie można wystawę  ,,Polska walcząca’’ przygotowaną  przez lubelski oddział IPN.

Agata Wasyluk klasa 3b