Laureatka konkursu „Deutsch macht Spaß” 2014

Natalia Szynaka, uczennica klasy I c, zakwalifikowała się do finału siódmej edycji konkursu „Deutsch macht Spaß”, który odbył się  1 marca 2014 r. w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Chełmie. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

Natalia od dawna interesuje się językiem niemieckim, literaturą i kulturą krajów niemieckojęzycznych,  bierze udział w licznych konkursach, w których odnosi sukcesy. 

W finale konkursu „Deutsch macht Spaß“ nasza uczennica przedstawiła interesującą prezentację multimedialną pt.: „Śladami bawarskich i polskich rodzin królewskich w Bawarii’ - „Gemeinsame historische Spuren von bayerischen Löwen und polnischen Adlern in Bayern”. Celem prezentacji było, jak stwierdziła autorka, zaprezentowanie wspólnej historii polskich i bawarskich rodzin królewskich oraz ocieplenie wizerunku  Niemca, Bawarczyka, w oczach Polaków, co służy przezwyciężaniu wciąż istniejących stereotypów. Natalia zdobyła IV miejsce konkurując na równi nawet z uczniami klas maturalnych, reprezentującymi 9 szkół Województwa Lubelskiego. Uczennica pracuje pod kierunkiem Małgorzaty Mozel.