W dniach 26.03 - 30.03.2012 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefan Czarnieckiego w Chełmie odbywały się spotkania podróżnicze pod tytułem "3x3, czyli trzy państwa na trzech kontynentach w trzy dni" skierowane do gimnazjalistów z Chełma i powiatu chełmskiego.

Celem spotkań było wspieranie nauczania geografii regionalnej na III i IV etapie edukacyjnym, poszerzenie wiadomości o walorach przyrodniczych państw z Afryki, Azji i Europy, zainteresowanie uczniów regionami związanymi z cywilizacją europejską, rozbudzenie potrzeby ochrony i utrwalania Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, kształtowanie umiejętności prezentacji własnych zbiorów i pasji kolekcjonerskich, wdrażanie do aktywnego wypoczynku i turystyki.

W trakcie spotkań ponad 200 gimnazjalistów miało możliwość wysłuchania relacji z podróży po Tunezji, Turcji i Grecji, obejrzenia ciekawych prezentacji i zdjęć z tych regionów świata, posmakowania regionalnych potraw, ubrania się w tradycyjne stroje. Wszytko to ubarwiała muzyka arabska, orientalna i grecka. Całej wizualizacji towarzyszyła wystawa pamiątek przywiezionych przez uczniów i nauczycieli z ich wypraw w te egzotyczne zakątki.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami projektu spotkań, które odbywać się będą cyklicznie są Małgorzata Marek - nauczyciel geografii i Jolanta Maciejewska - nauczyciel biologii. Swoje zbiory udostępniła także Lucyna Jazurek Nakonieczna - nauczyciel języka niemieckiego. Całość przedsięwzięcia to także efekt współpracy uczniów klas: I a biologiczno - chemicznej, I e matematyczno - fizycznej i I c ekonomicznej, którzy przygotowywali wystawę, dostarczali eksponaty i obsługiwali spotkanie logistycznie.