Amerykański dyplomata w I LO

Dnia 24 lutego w murach I Liceum Ogólnokształcącego gościł Zastępca Attache Kulturalnego Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie Pan Frankie Sturm, który przeprowadził zajęcia dla młodzieży naszego liceum.

Jednym z punktów spotkania była prezentacja multimedialna "America Changing: The Millennial Generation in the USA", dzięki której młodzież zapoznała się z zagadnieniami życia codziennego Stanów Zjednoczonych i ich strukturą demograficzną. Uczestnicy spotkania mieli okazję wykonać quiz internetowy "How Millennial Are You?" i zobaczyć ile wspólnych cech mają z pokoleniem Y, a na koniec zapytać gościa o życie codzienne w Ameryce i stosunki polsko-amerykańskie.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, młodzież miała okazję porozmawiać z dyplomatą w języku angielskim i dowiedzieć się wielu interesujących faktów z różnych dziedzin. Niezwykle miła okazała się opinia Pana Attache na temat młodzieży I LO. Nasz gość stwierdził, iż jest pod wrażeniem jej otwartości i dojrzałości zadawanych przez nią pytań.