MAPA STRONY KONTAKT KARTA SZKOŁY

Aktualności

III Szkolny Konkurs na Rzeźbę Czapli rozstrzygnięty

05 listopada 2018

Szkło, papier, drewno, włóczka, materiały wtórne, gorący klej, metal… Czego nie użyli młodzi artyści, by stworzyć mistrzowskie dzieło?

Listopad to miesiąc, w którym organizowany jest Festiwal Czapli Wszelakich, w ramach którego zostaje rozstrzygnięty konkurs na miniaturę czapli – symbolu naszego liceum. W imprezie udział biorą uczniowie klas pierwszych. W bieżącym roku do szerokiego finału zakwalifikowano 60 prac.

Jury w składzie: p. prof. Robert Wojciechowski (przewodniczący), p. prof. Hanna Jarosz, p. prof. Aldona Klejmont, p. prof. Marta Sadowska, Aleksandra Mroczko z kl. II a (członkowie) do ścisłego finału wybrało 10 prac. Ostatecznie I miejsce zdobył Adrian Maksymiuk  z kl. I c, II miejsce Jakub Grel z kl. I a, laureatką III miejsca została Ewelina Klekot z kl. I f. Poza tym wyróżnienie otrzymała Weronika Bukowska z kl. I a.

Oficjalne wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 6 listopada podczas podsumowania festiwalu.

Nad organizacją konkursu z ramienia Samorządu Uczniowskiego czuwali: Aleksandra Brudnowska, Aleksandra Dudek, Karol Kudelski i Maria Pyzel pod opieką p. prof. Teresy Kurzępy.

Fot.: Aleksandra Brudnowska, Karol Kudelski

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl