MAPA STRONY KONTAKT KARTA SZKOŁY

Aktualności

Igrzyska w „Czarnieckim”

20 czerwca 2018

Choć to już prawie koniec roku szkolnego, to jednak jeszcze nie koniec atrakcji, jakich doświadczamy w szkole. Tym razem to nauczyciele wychowania fizycznego zapewnili uczniom klas I i II, ich wychowawcom i nauczycielom wiele wrażeń, organizując III już edycję „Igrzysk u Czarnieckiego o Puchar Przechodni Dyrektora I LO w Chełmie”. O godzinie 10.00 na szkolnym boisku pojawiły się dziesięcioosobowe delegacje klas, gotowe podjąć wyzwanie Pierre’a de Coubertina – ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego.

Imprezę rozpoczęła, w imieniu dyrektora szkoły, wicedyrektor Edyta Kowalczuk, która podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła do sportowej rywalizacji zgodnej z zasadami „fair play” oraz do kibicowania swoim klasowym reprezentacjom. Życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń i zdobycia pucharu, otworzyła „Igrzyska u Czarnieckiego”. Na rozgrzewkę zaproponowano bieg wahadłowy. Następnie rozegrano konkurencje: rzutu ringo do celu, wyścigu węży, biegu przez płotki. Ukoronowaniem rywalizacji było, tradycyjnie już, przeciąganie liny. Śmiechu było co niemiara. Do końca ważyły się losy wygranej. Doping koleżanek, kolegów z klasy i wychowawcy na pewno nie był tu bez znaczenia.

Po zaciekłej walce ostatecznie miejsce 11. zajęła klasa II b, 10. – II d, 9. – I b, 8. – I c, 7. – II a, 6. – I g, 5. – I a,
4. – I f
, 3. – II f, 2. – I d. Puchar przez następny rok szkolny będzie własnością uczniów klasy II e. Z rąk Teresy Kiwińskiej, dyrektora I LO w Chełmie, odebrał go kapitan zwycięskiej drużyny w towarzystwie wychowawcy klasy – p. prof. Aldony Klejmont.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych igrzysk szkolnych!

Fot.: Anna Sadlak, Dariusz Kostecki

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl