MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych w „Czarnieckim”

26 września 2022

Z okazji przypadającego 25 września Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie z kl. I b, I e, IV a, IV b i IV c uczestniczyli w zabawach językowych w języku rosyjskim. Pierwszoklasiści mogli obejrzeć czasopisma rosyjskie związane z modą, a następnie na ich podstawie stworzyć własną stylizację. Atmosferę podczas pracy umilała wszystkim rosyjska muzyka rozrywkowa. Starsza młodzież miała okazję lektury bajek, wierszy i poematów Aleksandra Puszkina w oryginale, m. in.: „Сказка о рыбаке и рыбке” („Bajka o rybaku i złotej rybce”), „Цыганы” („Cyganie”), „Узник” („Więzień”). Najaktywniejsi uczniowie otrzymali symboliczne upominki.

Również młodzież z klas I a, I b, I c, I d, III b, III e, IV a, IV b i IV c, ucząca się języka niemieckiego, aktywnie uczestniczyła w szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. W czasie lekcji nie zabrakło gier, quizów oraz piosenek śpiewanych przez niemieckich wokalistów.

Organizatorkami przedsięwzięcia były p. Katarzyna Kloc – nauczycielka języka rosyjskiego i p. Katarzyna Hauber – nauczycielka języka niemieckiego.

Fot.: Katarzyna Kloc, Katarzyna Hauber

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl