MAPA STRONY KONTAKT KARTA SZKOŁY

Szkolna Strefa Relaksu

SZKOLNA STREFA RELAKSU NA WIOSNĘ

29468072_1727187793970775_5133862421378629632_n

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny nie rozpieszczał nas pogodą. Na szczęście, czarniecczycy nie ulegli ponurej aurze, jaka panowała za oknem. Już po raz drugi nasz zwyczajny szkolny łącznik zamienił się w przez wszystkich uwielbianą „strefę relaksu”. Odwiedzający go między lekcjami mogli zrelaksować się przy nastrojowej muzyce, filmach ukazujących piękno przyrody, kolorowankach antystresowych, partyjce szachów lub innych grach planszowych.

Nie zabrakło pysznej domowej lemoniady, ciepłych tostów i słodkich wypieków przygotowanych przez naszych uczniów. Szkolne ławki i krzesła zamieniliśmy na miękkie materace, leżaki, poduszki czy koce. Na oknach zawisły balony i kolorowe kwiaty, a na parapetach stały pachnące świeczki i kolorowe rośliny. Co to był za wypoczynek!

Dużą popularnością i w tym roku cieszyła się szkolna fotobudka, licznie odwiedzana zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Śmieszne rekwizyty i kolorowe tło z balonów wywołały wiele radości i uśmiechów. Z tej przyjemności nie moglibyśmy korzystać, gdyby nie pomysłowość i zaangażowanie uczniów klas I a, I d, I g, II e.

Tekst: Magdalena Steć

Fot.: Maciej Kołodziej


Myślisz, że każdy wtorek to zwyczajny szkolny dzień? Nic bardziej mylnego! U czarniecczyków 21 marca 2017 roku był dniem wyjątkowym.

17359130_1361390557217169_1985655721939757065_o (Kopiowanie)

Pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie spędzili w nietypowy sposób. Szkolny łącznik tego poranka zakwitł wiosennymi kwiatami, zapachniał domowymi wypiekami, ekologicznymi owocami i świeżo przygotowywaną lemoniadą. Tylko aura za oknem nie uległa zbytnio nastrojowi (a szkoda!),  odwiedzający zaś strefę wbrew temu oddawali się relaksowi przy klimatycznej muzyce, kadrach filmów ukazujących siedem cudów świata przyrody czy partyjkach szachów, tudzież przy innych grach planszowych.

Podczas każdej przerwy zarówno uczniowie, jak i nauczyciele korzystali z fotobudki, w której czuwał z obiektywem Maciej Kołodziej. Przyniosło to wiele radości, wiele topowych stylizacji, wiele ujęć godnych okładek  „Vogue’a”. Twarde, drewniane ławki czy parapety okienne, służące uczniom dotychczas do odpoczywania podczas przerw, oddały swoje pole plażowym leżakom, materacom, puchowym poduszkom, kocom i pluszakom. Tego nam było potrzeba! I w takich okolicznościach czarniecczycy mogli oddawać się chociażby plastycznym aktywnościom, mając do dyspozycji relaksacyjne kolorowanki.

Wbrew pozorom 21 marca uważany wśród młodzieży za Dzień Wagarowicza w naszej szkole nim nie jest. Wręcz przeciwnie, czarniecczycy spędzają wspólnie czas, stawiając na integrację. Cieszy nas, że wydarzenie to nie pozostało bez echa. Mogliśmy o nim usłyszeć na antenie Bon Ton Radio. Mogliśmy usłyszeć następnego dnia wyrazy zawodu szkolnych kolegów, że była to tylko jednodniowa inicjatywa. Mogliśmy przeczytać na Facebooku sentymentalne komentarze absolwentów pod zdjęciami z imprezy. Skoro powiedzieliśmy „A”, to może…

W młodym ciele kreatywny duch. To klasy pierwsze (B, E, G, H oraz D) wykazały się inicjatywą, pomysłowością i fantazją, organizując Szkolną Strefę Relaksu, zlokalizowaną na łączniku do pływalni. Z ramienia Samorządu Uczniowskiego nad całością czuwała Katarzyna Lisiecka wraz opiekunami: p. prof. Aldoną Klejmont, p. prof. Teresą Kurzępą i p. prof. Martą Sadowską.

Ufamy, że taka strefa w przyszłości pojawi się na stałe w przestrzeni naszego liceum, na co apetyt mają chyba wszyscy czarniecczycy.

Tekst: Aleksandra Hnydka

Fot.: Maciej Kołodziej

Powrót