MAPA STRONY RODO KONTAKT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
WCAG

Aktualności

Debatować czas zacząć…

07 października 2021

Członkowie Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich, tym razem w ramach działań Akademickiego Koła Naukowego, już po raz trzynasty zmierzyli się w zaciętej dyskusji na temat jednego z najpowszechniejszych problemów dzisiejszego świata. Tegoroczne wydarzenie udało się zorganizować stacjonarnie, w związku z czym uczniowie mogli stanąć w słownym pojedynku twarzą w twarz ze swoimi oponentami. Dzięki nawiązaniu oficjalnej współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego i objęciu przez uczelnię patronatu nad klasami biologiczno – chemicznymi mieliśmy przyjemność wysłuchać doktoranta i absolwenta naszej szkoły p. Pawła Przybylskiego w wykładzie nt. „Fizykochemiczne podstawy działania naturalnych i syntetycznych antyoksydantów”, który pozwolił przybliżyć zgromadzonym słuchaczom temat dyskusji. A brzmiał on: „Czy stosowanie leków syntetycznych jest dobre dla człowieka?”. Udowodnienie tezy należało do: Jakuba Świadysza z kl. I c, Jana Muszyńskiego z kl. III dg i Jakuba Matuły z kl. III ap. Grupa antytezy, próbująca dowieść, że używanie preparatów i leków pochodzenia naturalnego jest lepszym rozwiązaniem, wystąpiła w składzie: Karolina Charęża z kl. II d, Oskar Maksymiuk z kl. I c oraz Natalia Błaszczuk z kl. I d.

Argumentację obu zespołów oceniło profesjonalne jury w składzie: p. dyrektor Halina Smyk, Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Chełm p. Aneta Szostak, dr nauk medycznych z Instytutu Nauk Medycznych  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie p. Paweł Węgorowski oraz p. Paweł Przybylski. Wspólnie zdecydowano o wygranej grupy antytezy. Przyznane zostały także indywidualne wyróżnienia. I miejsce i tytuł Mistrza Debaty otrzymał Jan Muszyński, II miejsce przypadło Karolinie Choręży, III nagrodę wywalczyła Natalia Błaszczuk. Swój głos w werdykcie miała również publiczność – w tym studenci II roku pielęgniarstwa PWSZ w Chełmie pod opieką p. dr Iwony Lasek – Surowiec – która głosowała w systemie elektronicznym. Marszałkiem debaty była Julia Skreczko z kl. III dg.

Organizacją wydarzenia – we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie – zajęli się: Gabriela Kamińska z kl. I d, Hubert Lekan z kl. III dg, Maja Langiewicz z kl. III cp, Błażej Niemczuk z kl. II d, Iga Posturzyńska z kl. II d, Mateusz Woś z kl. II d, Karol Kraluk z kl. II d, Piotr Wieliczko z kl. II d pod kierunkiem p. Aldony Klejmont, p. Teresy Kurzępy i p. Katarzyny Dobrakowskiej – opiekuna Akademickiego Koła Naukowego.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Fot.: Marzena Postój, Iga Posturzyńska

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl