MAPA STRONY KONTAKT KARTA SZKOŁY

Aktualności

Strzelcy wyborowi wśród czarniecczyków

12 września 2017

12 września br. drużyna w składzie: Michał Nowosad, Damian Siedlecki i Mateusz Pruszkowski zajęła w Bydgoszczy III miejsce w finale 56. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”, wcześniej pokonując przeciwników w etapach rejonowym i wojewódzkim.

Nasi reprezentanci trenują pod opieką Pana Jana Dąbskiego w Klubie „Dragon”. Michał, Damian i Mateusz z powodzeniem godzą pasję strzelecką z obowiązkami szkolnymi.

Zawody strzeleckie mają długą historię, a III miejsce w kraju, które zdobyła drużyna z I LO, to najlepszy wynik, jaki osiągnęła do tej pory jakakolwiek chełmska szkoła ogólnokształcąca.

W klasyfikacji indywidualnej zawodów V miejsce, z wynikiem 596,8 pkt, zajął Michał Nowosad, dziesiąty był Damian Siedlecki, uzyskując 581, 5 pkt, a dwunasty Mateusz Pruszkowski – 576, 2 pkt.

Michał i Mateusz – uczniowie klas III – po ukończeniu liceum zamierzają kontynuować swoją pasję. Michał Nowosad wybiera się na Politechnikę Wrocławską. Jak sam stwierdził, ośrodek strzelecki we Wrocławiu daje mu ogromną szansę rozwoju. Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że w szkole znajdą się godni następcy naszych zwycięzców.