MAPA STRONY KONTAKT KARTA SZKOŁY

Aktualności

Bal Studniówkowy w „Czarnieckim”

13 stycznia 2018

Uczniowie klas trzecich naszego liceum bawili się dziś na swoim balu studniówkowym. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej – jesteśmy jedną z nielicznych szkół w regionie, w których studniówki wciąż odbywają się w murach szkolnych.

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, / Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu, / Co jest mądrzejsze od mądrości / I rozumniejsze od rozumu” – słowami Leopolda Staffa uczestników balu powitali Aleksandra Siarkowska, Karolina Śniatkowska i Seweryn Hałaj – uczniowie klasy III c. Młodzież klas maturalnych wyraziła wdzięczność za ustawiczną troskę i trud wkładany w jej kształcenie i wychowywanie, wręczając wiązanki kwiatów i upominki p. dyrektor Teresie Kiwińskiej, wicedyrektoromp. Edycie Kowalczuk i p. Robertowi Wojciechowskiemu, a także swoim wychowawcom: p. prof. Emilii Jadwiszczak, p. prof. Małgorzacie Kość, p. prof. Ewie Betiuk, p. prof. Marzannie Chaciuk, p. prof. Tomaszowi Kociubie i p. prof. Annie Cichosz. Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla rodziców – organizatorów balu. List  p. Agaty Fisz – Prezydenta Chełma –  z życzeniami dla wszystkich uczestników tegorocznego balu studniówkowego odczytał wicedyrektor Robert Wojciechowski. Następnie w imieniu Komitetu Organizacyjnego głos zabrała p. Agnieszka Sawicka. Bal studniówkowy uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Teresa Kiwińska, życząc trzecioklasistom wspaniałej zabawy oraz sukcesów na maturze. P. prof. Marta Sadowska oraz p. prof. Tomasz Kociuba poprowadzili uczniów poszczególnych klas do tradycyjnego poloneza. W części oficjalnej oczywiście nie mogło zabraknąć efektownego i smacznego (jak się potem okazało) tortu, a także utworu „Niech żyje bal”, który brawurowo wykonali Natalia Kramek z kl. III d i Szymon Chołomiej z kl. III b.

Tradycyjny polonez, rozpoczynający zabawę, był jednym ze spokojniejszych rytmów tego wspaniałego wieczoru. Zespól muzyczny przez całą noc porywał młodzież do tańca, a najwytrwalsi bawili się do samego rana.

Fot. Marzena Postój

Powrót

KONTAKT:

I Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Czarnieckiego
ul. Czarnieckiego 8
22-100 Chełm
tel. +48 82 565 38 85

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

www.1lo.chelm.pl
e-mail: liceum@1lo.chelm.pl