XIX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Szkolnych Maska 2015


*******************************************************************************************

 

Fotorelacja z MASKA 2015



[ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW ]


[ZDJĘCIA Z ELIMINACJI ]


*******************************************************************************************

 

[ANTRAKT 2015]



*******************************************************************************************

 

                                                                                       Chełm, 21 marca 2015 r.

 

Protokół

obrad jury XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „MASKA 2015”, który   odbył się w dnia 20 – 21 marca w Chełmie

Jury w składzie:

Elżbieta Samborska -przewodnicząca

Monika Daszkiewicz-Konopczyńska - członek

Urszula Korpysz - członek

 

 

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w  kategoriach:

I – recytacja

II – poezja śpiewana

III- mała forma teatralna

 

W kategorii recytacja:

I nagroda – Natalia Kraluk Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

II nagroda – Julia Gleń Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie

III nagroda – Bartek Golon II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila   Baczyńskiego w Świdniku

Wyróżnienia:

Małgorzata Kozak – Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

Marcel Gisal – Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach

Aleksandra Mrozek – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

Katarzyna Tomczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

Iza Wilk – II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku

Adrianna Rogucka – Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

Seweryn Hałaj - Publiczne Gimnazjum w Sielcu

W kategorii poezja śpiewana:

I nagroda – Nie przyznano

II nagroda – Aleksandra Topór – Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu

III nagroda – Klaudia Palczyńska – Publiczne Gimnazjum w Sielcu

 

Wyróżnienia:

Arkadiusz Jarmuł – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

W kategorii mała forma teatralna:

I nagroda – Grupa Teatralna „Nienażarty” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl Jean Genet „Pokojówki” w reżyserii Waldemara Lankaufa

II nagroda –  Teatr Tańca i Ruchu „Rekontra” z Estrady Dziecięcej Stowarzyszenia       Przyjaciel Tańca w Chełmie za spektakl „Co w głowie to na języku” „Przychodzić      odchodzić” Samuela Becketa w reżyserii Sebastiana Jakimiuka

III nagroda – Grupa Teatralna „Na skrzydłach” z Gimnazjum nr 3 Noblistów Polskich w Świdniku za spektakl „Jak Szlemiel wędrował z Chełma do Warszawy” na podstawie opowiadania Isaca Singera w reżyserii Elżbiety Kulczyńskiej i Danuty Jabłońskiej

 

Wyróżnienia:

Pola Ligaj z Estrady Dziecięcej w Chełmie za monogram „Sen bez snów” w reżyserii Renaty Jakimiuk

Grupa teatralna „W Kratkę” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku za spektakl „Nuda” w rezyserii Waldemara Lankaufa

 

Ponadto jury przyznało dwie nagrody za kreację aktorską dla:

Aleksandy Lewanowskiej za rolę Solange spektaklu pt „Pokojówki” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Nienażarty” z Kędzierzyna-Koźla

oraz nagrodę aktorską otrzymuje:

Mateusz Wszelaki za rolę Szlemiela w spektaklu pt „Jak Szlemiel wędrował z Chełma do Warszawy” w wykonani Grupy Teatralnej „Na skrzydłach” ze Świdnika

 

Na tym protokół obrad jury zakończono.

 



[ANTRAKT 2014]



Galeria zdjęć Maska 2014